Możesz być kim zechcesz!

15:16:00

Jesteś niczym człowiek stojący na peronie i czekający na pociąg. To od Ciebie zależy do którego wagonu wsiądziesz, w która stronę pojedziesz, czy kupisz bilet czy też zaryzykujesz przejazd na gapę. To od Ciebie zależy w ktorym miejscu zobaczysz rozwidlenie torów i który kierunek obierzesz. Tylko Ty możesz podjąć decyzję lub zdać się na koleje losu.
____

Jesteś człowiekiem wsiadającym do pociągu, pociągu którym jest Twoje życie. Jesteś w tym pociąg motorniczym, konduktorem, bufetową i wygodnym przedziałem z miejscem przy oknie. Twoje nogi są torami. To, jak daleko Ciebie zaniosą, zależy tylko od Ciebie.

Jesteś sobie sterem, żeglarzem i okrętem. Jesteś wiosłem, gdy motor nawali. Jesteś kowalem swojego losu. Idziesz z prądem lub pod prąd. Codziennie inaczej, codziennie lepiej, pewniej, stabilniej. Jesteś sobą. Jesteś wspaniała, wyjątkowa, niepowtarzalna. Nie próbuj być niczyją kopią.

Co zrobiłaś dla siebie? Dla swojego samorozwoju, radości ducha, uśmiechu, codziennego wstawania z łóżka, z uśmiechem na twarzy? Może nie dziś, nie wczoraj, tydzień temu, ale w ogóle, przez całe swoje życie? Możesz mieć lat dzieścia, możesz mieć lat dzieści - nigdy nie jest za późno na zrobienie kroku naprzód, na wskoczenie do odpowiedniego pociągu, nawet gdyby miał on już jechać po wymarzonych torach.

Istnieje taka anegdota o losie i szczęściu:
"Pewien mężczyzna co wieczór prosił Boga o jedną rzecz. Unosił głowę do nieba i mówił, że chciałby wygrać na loterii. Sytuacja powtarzała się codziennie przez kilka lat. Pewnego dnia, po wypowiedzeniu przez mężczyznę prośby 'Boże, chciałbym wygrać na loterii', z nieba odezwał się głos 'Kup wreszcie ten los!' "

Tak samo jest z naszym życiem. Żeby coś osiągnąć, żeby zrealizować własne marzenia, trzeba samemu zrobić krok do przodu i zadziałać w tym kierunku. Nigdy nie jest za późno na realizowanie swoich marzeń, pasji, planów. Nigdy nie jest za późno aby być tym, kim zawsze chciało się być.

You Might Also Like

12 komentarze(y)

 1. Zawsze lubiłam ten dowcip z "kup los" ;)
  Ja mogę powiedzieć, że spełniłam swoje marzenia i każdemu polecam walkę o nie, bo warto! Jeśli tylko nasze marzenia są realistyczne i dostosowane do naszych możliwości, to na pewno się spełnią, jeśli będziemy konsekwentnie do nich dążyć! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobry, motywacyjny kop na rozpęd z rana!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bo najważniejsze i zarazem najtrudniejsze jest zrobienie pierwsze kroku do własnych marzeń i szczęścia!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja kupiłam "ten los" już dawno i sama kieruję swoim statkiem. Wiadomo jak każdy człowiek mam chwile zwątpienia, bo niestety strach przed nieznanym stawia przed nami ścianę. Ale wychodzę z założenia, że głową mur jednak przebijesz :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Cały czas staram się robić coś dla siebie...niestety czasami zdarza się, że robię krok w tył, ale on też wiele daje. Uczy pokory do życia, do własnych planów, marzeń...

  OdpowiedzUsuń
 6. To prawda. Można wszystko, ale też pewnych kwestii nie przeskoczymy, warto działać i realizować się w obszarze, w którym jesteśmy po prostu dobre. Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 7. Dokładnie. Patrząc na Twoje spełnione marzenia można spokojnie uczyć się na Twoich sukcesach. Widać, że można wszystko, wystarczy tylko chcieć i samemu zrobić krok naprzód.

  OdpowiedzUsuń
 8. Najważniejsze żeby chcieć. Potem to już samo idzie. Czasem lepiej, czasem gorzej. Ważne, że zawsze do przodu, nawet jeśli czasami zdarzy się krok do tyłu.

  OdpowiedzUsuń
 9. Krok do tyłu to nic złego. Ważne żeby po tym kroku do tyłu zrobić dwa do przodu :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Chwilę mnie tu nie było i takie zmiany...
  Dzień dobry! Nadrabiam zaległości.

  O Bogu znam podobną anegdotę, leciała mniej więcej tak:
  Powódź. Mężczyzna modli się na dachu o pomoc.
  Przypływają jedni ratownicy i wołają go, a on im na to, że:
  - Czeka na znak z góry i bez Boga nigdzie się nie rusza.
  Drugiego, trzeciego i 10 dnia to samo.
  W końcu facet umiera i pyta Boga dlaczego mu nie dał sygnału, nie udzielił pomocy, a ten mu na to:
  - Przecież codziennie stwarzałem ci okazję do ratowania życia...

  OdpowiedzUsuń
 11. Nikt za nas życia nie przeżyje, więc kierujmy nim tak, aby było szczęśliwe.

  OdpowiedzUsuń